Firma „Wytwórnia Sit i Siatek” powstała w 1955 roku przy młynie, którego właścicielem był Walerian Nowakowski. W 1953 r. młyn został upaństwowiony, a zdobyte doświadczenie w zakresie mielenia, śrutowania i czyszczenia zbóż Walerian Nowakowski wykorzystał przy uruchomieniu warsztatu wytwarzającego sita, na wyżej wymienione potrzeby.

Sposób produkcji sit w początkowym okresie był ręczny przy pomocy balansu i prasy. Ze względu na brak w kraju wytwórni sit, produkcja i ekspedycja wyrobów firmy obejmowała cały obszar Polski.

W 1972 r., firmę przejął jego syn Tomasz, który uruchomił dalszą działalność pod nazwą: „SITONO” – nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ składa się z trzech ważnych dla firmy sylab: SI – sita, TO – Tomasz oraz NO – Nowakowski. Przystąpił niezwykle energicznie do reorganizacji wytwórni sit pod kątem jej unowocześnienia, szczególnie w zakresie parku maszynowego jak i sposobu wytwarzania sit.

W ciągu 30 lat pracy Tomasz Nowakowski rozszerzył wytwarzany asortyment sit dla wszystkich typów maszyn produkcji krajowej i zagranicznej, stosowanych w gospodarce rolno – spożywczej. Dobry zmysł organizacyjny oraz zdobyta wiedza fachowa umożliwiły Tomaszowi Nowakowskiemu wielokrotnie zwiększyć rozmiary produkcji w stosunku do lat poprzednich.

W roku 2003 Tomasz Nowakowski przekazał firmę  synowi  Krzysztofowi dla którego najważniejsza jest wysoka jakość produkowanych sit oraz wykonywanych usług. Klienci ową gwarancję otrzymują, dzięki wprowadzanemu w Wytwórni Sit Sitono, Systemowi Zarządzania Jakością opartemu na normie ISO 9001:2008.

Dodatkowo w styczniu 2009 roku Wytwórnia Sit Sitono otrzymała Międzynarodowy Certyfikat Primus Nominatus, wyróżniający firmę za precyzję wykonania wyrobów perforowanych z blachy oraz sit i paneli podsufitowych.

Rosnąca liczba klientów zarówno polskich jak i zagranicznych zmotywowała firmę do poszerzenia parku maszynowego oraz otwarcia nowej hali produkcyjnej w 2018 roku.

Dzięki tej inwestycji możemy zagwarantować naszym klientom krótkie terminy realizacji oraz jeszcze wyższą jakość oferowanych produktów.

Praca w firmie z tradycjami, w rodzinnej atmosferze, sprawia, że zadowolenie pracowników przekłada się na zaangażowanie i efektywność ich pracy, a co za tym idzie również zadowolenie klientów.

NASZE
REALIZACJE

ZAPYTANIE
OFERTOWE