O nas

 

Firma  "Wytwórnia Sit i Siatek" powstała w 1955 roku przy młynie, którego właścicielem był Walerian Nowakowski. W 1953 r. młyn został upaństwowiony, a zdobyte doświadczenie w zakresie mielenia, śrutowania i czyszczenia zbóż Walerian Nowakowski wykorzystał przy uruchomieniu warsztatu wytwarzającego sita, na wyżej wymienione potrzeby.


W tym czasie w warsztacie zatrudnianych było czterech pracowników, a wytwarzany asortyment obejmował sita dla około 9 typów maszyn.
Wytwarzane sita zabezpieczały działanie maszyn czyszczących do:

 

  • czterech zbóż podstawowych,
  • grochu i łubinu,
  • traw nasiennych, innych.

 

Sposób produkcji sit w początkowym okresie był ręczny przy pomocy balansu i prasy
Ze względu na brak w kraju wytwórni sit, produkcja i ekspedycja wyrobów firmy obejmowała cały obszar Polski.

 

Po śmierci Waleriana Nowakowskiego w 1972 r., firmę przejął jego syn Tomasz, który po krótkiej przerwie uruchomił dalszą działalność (1 kwietnia 1973 r. ) pod nazwą:  „SITONO”
-nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ składa się z trzech ważnych dla firmy sylab:
SI – sita, TO – Tomasz oraz NO – Nowakowski.
Mając 21 lat, wykształcenie zawodowe w zakresie mechanizacji rolnictwa oraz dyplom mistrzowski, Tomasz Nowakowski przystąpił niezwykle energicznie do reorganizacji wytwórni sit pod kątem jej unowocześnienia, szczególnie w zakresie parku maszynowego jak i sposobu wytwarzania sit.
W ciągu 30 lat pracy Tomasz Nowakowski rozszerzył wytwarzany asortyment sit dla wszystkich typów maszyn produkcji krajowej i zagranicznej, stosowanych w gospodarce rolno-spożywczej. Dobry zmysł organizacyjny oraz zdobyta wiedza fachowa umożliwiły Tomaszowi Nowakowskiemu wielokrotnie zwiększyć rozmiary produkcji w stosunku do lat poprzednich.

 

W roku 2003 Tomasz Nowakowski przekazał firmę Sitono synowi:  Krzysztofowi Nowakowski , który mimo młodego wieku  wszystkie sprawy i zagadnienia handlowe oraz organizacyjne prowadzi sam.


Dla Krzysztofa od samego początku działalności najważniejsza jest wysoka jakość produkowanych sit oraz wykonywanych usług.
Klienci ową gwarancję otrzymują, dzięki wprowadzanemu w Wytwórni Sit Sitono, Systemowi Zarządzania Jakością opartemu na normie ISO 9001:2008.
Dodatkowo w styczniu 2009 roku Wytwórnia Sit Sitono otrzymała Międzynarodowy Certyfikat Primus Nominatus, wyróżniający firmę za precyzję wykonania wyrobów perforowanych z blachy oraz sit i paneli podsufitowych.

 

Praca w firmie z tradycjami, w rodzinnej atmosferze, sprawia, że zadowolenie  pracowników przekłada się na zaangażowanie i efektywność ich pracy, a co za tym idzie również zadowolenie klientów.