Blachy perforowane na elewacje

O wysokiej jakości wykonania świadczą zazwyczaj detale oraz zastosowane materiały. Zasada ta dotyczy również architektury. Żeby dodać projektowanemu obiektowi charakteru, sprawić, by wyglądał nowocześnie i elegancko jednocześnie, warto zdecydować się na blachy perforowane. Obecnie rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością, a blachy perforowane przy elewacjach stosuje się tak samo przy obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, halach sportowych, blokach mieszkalnych, jak również i przy jednorodzinnych domach.

Blachy perforowane na elewacjach spełniają nie tylko funkcję estetyczną. Taki typ wykończenia nie tylko wygląda nowocześnie i jest trwały, ale również fantastycznie komponuje się z innymi materiałami. Świetnym kontrastem jest połączenie blachy perforowanej i drewna, kamienia czy nawet szkła. Blacha doskonale prezentuje się też solo, a różne wzory perforacji mogą tylko dodać uroku elewacji.

Blacha z powodzeniem przy tym może pokryć ścianę lub jej część, ale można też zastosować inny, popularny trik wykorzystywany przy projektowaniu głównie biurowców. Blacha perforowana w połączeniu ze szkłem może stworzyć oryginalny i spektakularny efekt. W ciągu dnia z zewnątrz ściana będzie sprawiała wrażenie gładkiej i ciemnej, ale po oświetleniu wnętrza, cała ściana również rozbłyśnie.

Blachy perforowane na elewacje oferowane przez Sitono wykonywane są z różnych materiałów. Mogą się Państwo zdecydować na blachę aluminiową, kwasoodporną, nierdzewną, ocynkowaną, stalową lub miedzianą, która z czasem zaczyna pokrywać się zielonkawą patyną. Standardowo perforowane są arkusze blachy o formatach 1500x3000 mm, 1250x2500 mm oraz 1000x2000 mm. Na życzenie klienta firma przygotowuje również i arkusze o nietypowych wymiarach. Grubość blachy powinna wynosić od 0,5 do 3 milimetrów.

Chociaż na życzenie naszych klientów, blachy perforowane wykonywane są na różne sposoby, to warto pamiętać, że prześwit nie powinien przekraczać 60-65%, same otwory zaś powinny mieć średnicę co najmniej równą grubości blachy. W przeciwnym razie arkusz może zostać narażony na niepotrzebne odkształcenia.

Czas przygotowania arkuszy blachy uzależniony jest głównie od wybranego wzoru, stopnia perforacji, wymiarów arkuszy blachy. Im bardziej wszystko znormalizowane, tym bardziej skraca się czas przygotowania blachy.

Blachy perforowane na elewacje są zazwyczaj plastyczne, z powodzeniem można kłaść je nawet na nierównych powierzchniach. Dobrze sprawdzają się też na załamaniach ścian i radzą sobie z trudnymi powierzchniami krzywoliniowymi. Właśnie ze względu na te właściwości są tak popularne i cenione przez architektów na całym świecie.