Blachy perforowane na balustrady

Blachy perforowane to obecnie jeden z popularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie, przy wykańczaniu fasad, balkonów ale również i urządzaniu wnętrz obiektów o różnym przeznaczeniu.

Blachy perforowane wspaniale prezentują się na ścianach biurowców, gmachów użyteczności publicznej, obiektach sportowych czy galeriach handlowych, można również wykorzystać je przy projektowaniu balkonów, idealnie sprawdzają się też jako materiał na balustrady.

Wielką zaletą są przede wszystkim właściwości fizyczne samej blachy. Materiał jest cienki, grubość nie przekracza zazwyczaj 6 milimetrów, a przy tym bardzo plastyczny. Z powodzeniem można więc blachę formować, zaginać, falować, a wykonane z blachy balustrady staną się z pewnością nie tylko niebanalną ozdobą każdego wnętrza ale również odpowiednio funkcjonalnym elementem. Blachy perforowane na balustrady zdają egzamin również na zewnątrz budynku.

Na efekt wizualny wpływa jednak nie tylko sam kształt, ale również i naniesiony na blachę wzór, zgodnie z którym wycinane są otwory. W zależności od oczekiwań klientów, formować można blachy z dużą ilością otworów o zróżnicowanej średnicy. Przy projektowaniu wzorów ograniczeniem mogą okazać się tylko właściwości plastyczne blachy. Najlepiej, jeśli prześwit nie przekracza 65%, otwory powinny mieć średnicę taką samą lub najlepiej większą niż grubość blachy. Pozwoli to uchronić materiał przed odkształceniami.

Firma Sitono oferuje szeroką gamę blach. We wnętrzach doskonale sprawdzają się blachy aluminiowe, stalowe, miedziane, które świetnie prezentują się w nowoczesnych obiektach użytkowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W magazynach, halach warto jednak wybrać wybrać trwalsze i bardziej odporne na niekorzystne warunki blachy kwasoodporne czy ocynkowane. W ofercie Sitono znaleźć można blachy o standardowych wymiarach. Typowe arkusze mierzą 1500x3000 mm, 1250x2500 mm lub 1000x2000 mm. Na życzenia klienta firma przygotowuje też arkusze o nietypowych wymiarach.

Blacha perforowana sama w sobie jest już ciekawą ozdobą, jednak po doborze odpowiedniego oświetlenia, można dzięki niej otrzymać jeszcze dodatkowe, fantastyczne efekty wizualne. Blacha wspaniale też komponuje się z innymi materiałami stosowanymi przy wykańczaniu wnętrz. Dobrze wygląda z drewnem oraz ze szkłem, ale ze względu na fizyczne właściwości, ma o wiele większe od nich zastosowanie. W surowych wnętrzach dobrze sprawdzi się nawet z kamieniem.

Blacha doskonale też może współgrać z zastosowanymi we wnętrzach kolorami. Nowoczesne, eleganckie i intrygujące połączenie stworzy blacha z czernią albo bielą.

W firmie Sitono zamawiać można blachy o różnej grubości. W przypadku zakupu blach na balustrady do wnętrz czy na zewnątrz, z powodzeniem można wybierać cieńsze arkusze bardziej szlachetnych i trwałych blach. Nie przełoży się to na wzrost ceny, a wysokiej jakości materiał pozwoli się niemal dowolnie formować.