Blachy perforowane na balkony

Obramowania okien, ramy drzwi, balustrady, balkony – wszystkie te elementy decydują o tym, jakie wrażenie robi budynek. Nowoczesnego charakteru z pewnością dodaje zastosowanie metalu, a modnym materiałem staje się blacha perforowana pełniąca funkcję estetyczną choć nie tylko.

Firma oferuje różne blachy, a w asortymencie znalazły się blachy aluminiowe, stalowe, miedziane, jak również i blachy do zadań specjalnych: kwasoodporne, nierdzewne oraz ocynkowane, które przez wiele lat zachowują się w dobrym stanie. Zgodnie z życzeniem klienta dobierana jest grubość arkuszy (od 0,5 do 3 mm). Minimalizując grubość, można pozwolić sobie na zakup trwałej, efektownie wyglądającej, droższej blachy, zamiast jej tańszego odpowiednika.

Blachy perforowane na balkony doskonale zdają egzamin w rozmaitych warunkach. Firma Sitono przygotować może arkusze o różnych wymiarach, chociaż w najkrótszym czasie realizowane są zamówienia na standardowe arkusze o wymiarach 1500x3000 mm, 1250x2500 mm oraz 1000x2000 mm. Wedle życzeń klientów wykonywane są też i perforacje. Otwory na arkuszach mogą mieć różną średnicę (jednak nie mniejszą niż grubość blachy), nanieść można je w różnych układach i ilościach, warto jednak pamiętać, że blacha zachowa swoje walory plastyczne, jeśli prześwit nie przekroczy 65% i pozostawione zostaną gładkie marginesy.

Balkony ogrodzone blachą perforowaną sprawdzają się przy wielu konstrukcjach. Od lat z powodzeniem rozwiązanie to stosuje się m.in. w blokach mieszkalnych, a blacha perforowana jest trwalsza, tańsza i bardziej estetyczna niż inne, stosowane do tej pory materiały. Blacha nie tłucze się, nie rdzewieje, a otwory zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Zaletą jest też niewielką grubość, która nie przekracza nawet jednego centymetra. Blachę z powodzeniem więc można montować nawet na balkonach o niewielkiej powierzchni.

Ten nowoczesny i efektowny materiał doskonale sprawdza się przede wszystkim przy nowych konstrukcjach i obiektach. Blacha perforowana z otworami, które układają się w fantazyjne wzory, sama w sobie jest już ozdobą, która dodaje charakteru. Z powodzeniem jednak blacha może komponować się też z innymi materiałami, które są wykorzystywane i cenione przez architektów. Bardzo dobrze wygląda duet blacha perforowana i szkło, zestawienie zarazem bardzo stylowe, eleganckie, a przy tym nowoczesne i minimalistyczne, doskonałe tak samo do nowoczesnych domów i bloków mieszkalnych, jak również i biurowców czy galerii sztuki, teatrów i gmachów użyteczności publicznej.